POLECANE KSIĄŻKI

Finanse, oszczędzanie, budżet domowy:

"Bogata kobieta. Poradnik inwestycyjny dla kobiet" - Kim Kiyosaki
     
     Muszę przyznać, że jest to dość przyjemna książka, 318 stron pochłonęłam w 2 dni w wolnym czasie. Miałam okazję wypożyczyć ją z biblioteki, chociaż uwierzcie mi – wszystkie książki z rodziny Kiyosaki są bardzo trudno dostępne w naszej bibliotece, cudem trafiłam, że akurat ją ktoś oddał.

     Jest napisana typowo kobiecym stylem, inwestowanie porównuje do mężczyzn, autorka stara się za wszelką cenę dotrzeć do każdej z nas. Jeśli chcesz się zainspirować światem niezależności i wolności finansowej to szczerze Ci polecam tą książkę. Mam nadzieję, że poszerzy wielu kobietom horyzonty dotyczące praktycznie każdej sfery naszego życia, aczkolwiek głównie – finansowej. Szczypta humoru, kobiecych problemów, wiele motywacji, poruszone kwestie relacji w związku/małżeństwie i przykłady na to, że jak się chce – to się da <- tak bym podsumowała ten poradnik.


"Bogaty ojciec, biedny ojciec" -  Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. LechterSpokojnie możecie czytać starszym dzieciom na dobranoc!Poważnie, od początku opowiada historię chłopca, który dorastał mając dwóch ojców – jednego swojego biologicznego, który miał dobrą pracę i wykształcenie, drugiego – ojca swojego przyjaciela, który uczył go dosłownie mówiąc „jak robić pieniądze” i ogólnie udzielał mu mądrych, życiowych rad. W taki oto sposób z młodego chłopca wyrósł mądry mężczyzna, który doskonale radził sobie z finansami i cieszył się życiem. Jest to zdecydowanie bestseller, który każdy z nas powinien przeczytać i wyjść w końcu poza stereotypowe myślenie „ucz się, zdobądź dobrą pracę i w ten sposób osiągniesz szczęście”. Przecież doskonale wiemy, że to nie wystarcza:)
"Kto zabiera Twoje pieniądze?" - Robert Toru Kiyosaki
"Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być!" - Jack Canfield, Janet Switzer
To jedna z pierwszych książek jakie przeczytałam jeśli chodzi o motywację do konkretnych działań i dzięki niej, sięgnęłam po następne. Zdecydowanie polecam jej każdemu, nie tylko kobietom. Zachęca i motywuje do postawienia kolejnych kroków i nie pozostawiania w miejscu tylko dlatego, że „tak wygodnie”, „tyle mi wystarczy”, „a co ja się będę wychylać”:)

Książka zawiera różne sposoby jak odnieść sukces, oprócz tego opisuje zadziwiające historie ludzi, którym już się to udało. Naprawdę szczerze polecam, jest idealna również na prezent, jeśli chcemy komuś w 100% poprawić humor :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza